tik-tok instagram youtube radio
godło uczelnia liderów
wcag
Menu Dostępności (CTRL+U)

Wersja kontrastowa:

Alt + Z

Treść strony:

Alt + X

Nawigacja strony:

Alt + C

Mapa Witryny:

Alt + V

14 Cze 2023

Zapraszamy na polsko-czeskie seminarium online : „Nauki przyrodnicze-teoria i praktyka.“

Karkonoska Akademia Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze
i
Wyższa Zawodowa Szkoła Medyczna, Średnia Szkoła Medyczna
i Akademia Biznesu w Trutnovie

zapraszają na polsko-czeskie seminarium online na temat:

„Nauki przyrodnicze-teoria i praktyka.“

 

19 CZERWCA 2023 GODZ. 8:00
Platforma Zoom. Wstęp wolny.

 

Zainteresowanych prosimy o dołączenie do spotkania poprzez kliknięcie w poniższy link:
https://zoom.us/j/94443994773?pwd=dVF4RThaQmtoN1h6aVRMZk10dUQ3QT09

Identyfikator spotkania: 944 4399 4773
Kod dostępu: GhY6AV 

 

Nasze kolejne spotkanie dotyczy nauk przyrodniczych. Pierwsza z prelegentek dr Marta Pokora-Carzyńska zaprezentuje "Właściwości prozdrowotne biologicznie aktywnych peptydów wobec chorób cywilizacyjnych" a prelegentka z Czech, mgr Petra Cadova przedstawi praktyczne podejście do nauczania chemii z wykorzystaniem ICT.

 

Spotkanie jest przeznaczone dla  dyrektorów szkół, nauczycieli, uczniów, studentów, przedstawicieli różnych placówek ochrony zdrowia i wszystkich innych osób, którym bliskie są tematy związane z medycyną. Najciekawsze głosy z dyskusji zostaną nagrodzone i opublikowane na stronie internetowej https://www.cz-pl-transedu.eu/.

 

 

 Podczas spotkania będziemy gościć ekspertów zewnętrznych, specjalistów z zakresu technologii żywienia i żywienia człowieka oraz  analizy materiałów biologicznych i informatyki. Wykłady będą wstępem do dyskusji na temat chorób cywilizacyjnych oraz znaczenia żywienia w tym zakresie oraz stosowania nowoczesnych technologii w nauczaniu chemii.

         

 

 

 

 

dr Marta Pokora – Carzyńska w 2009r. ukończyła studia na Wydziale Nauk o Żywności Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu uzyskując tytuł magistra inżyniera w zakresie technologii żywności i żywienia człowieka.Stopień doktora nauk rolniczych w dyscyplinie technologia żywności i żywienia otrzymała w 2014 r. W trakcie realizacji badań w Katedrze Technologii Surowców Zwierzęcych i Zarządzania Jakością odbyła liczne szkolenia specjalistyczne oraz praktyki podnoszące kompetencje naukowe i kwalifikacje zawodowe. W 2013 r. odbyła semestralny staż naukowy na Uniwersytecie Bolońskim we Włoszech, dzięki czemu poszerzyła swoja wiedzę w zakresie izolacji biopeptydów i oceny ich właściwości.Jej zainteresowania naukowo-badawcze obejmują zagadnienia związane z hydrolizą enzymatyczną białek, izolacją i oceną właściwości peptydów oraz pozyskiwaniem enzymów proteolitycznych ze źródeł niekonwencjonalnych i ich wykorzystaniem do otrzymywania biologicznie aktywnych peptydów.  Od 2016 r. prowadzi własną firmę zajmującą się produkcją żywności tradycyjnej i regionalnej w duchu slow food.

 

 

mgr Petra Čadová ukończyła studia na Wydziale Technologii Chemicznej Uniwersytetu w Pardubicach na kierunku Analiza Materiałów Biologicznych. Ukończyła rozszerzone studia w zakresie nauczania informatyki w szkołach średnich. W 2019 r. ukończyła studia, aby wykonywać specjalistyczne działania - koordynację w dziedzinie technologii informacyjnych i komunikacyjnych. Od 1998 roku uczy w szkole podstawowej, a w 2012 roku dołączyła do Kolegium Edukacji, Szkoły Średniej i OA Trutnov. Obecnie jest zastępcą dyrektora tej szkoły

 

 

 

 

 

Powrót wstecz